Aktualności

LOTTO Poland Bike Marathon 2017

FINAŁ ZIMOWEGO POLAND BIKE MARATHON W KOBYŁCE

To było prawdziwe pożegnanie zimy na dwóch kółkach. Zimowy Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, finiszował w podwarszawskiej Kobyłce w wiosennej, słonecznej scenerii i z udziałem aż 300 amatorów MTB. Jak na nowy cykl - frekwencja imponująca. W swoim debiutanckim sezonie Zimowy Poland Bike Marathon składał się z trzech etapów. Bazą finałowej rywalizacji w Kobyłce był Zespół Szkół Publicznych nr 2, przy ul. Orzeszkowej. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

- To taki sentymentalny powrót - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. - Właśnie w Kobyłce w 2009 roku odbyły się pierwsze zawody pod nazwą Poland Bike. Tu wszystko się zaczęło. Tym razem Kobyłka jest areną finału Zimowego Poland Bike Marathon i jednocześnie ważnym testem formy przed inauguracją naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który wystartuje w Otwocku już 26 marca.

Na najdłuższej trasie MAX (30 km) zwyciężył Arkadiusz Jusiński (Renault Team), który wyprzedził Piotra Truszczyńskiego (Komobike Scott) i Adriana Jusińskiego (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Oliwia Majewska (UKS Copernicus SMS Toruń), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl) i Joanną Sobczuk (Klinika Rowerów).

Dystans MINI (16 km) należał do małżeństwa Marcinkiewiczów. Najszybszy okazał się Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Patrykiem Białkiem (WGR Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Alicja Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), przed Katarzyną Bartosiak (Beat Bike Pro Relo Team) i Karoliną Grucą (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Michał Pomorski, przed Janem Owczarkiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Kamilem Lachem (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Kamilą Wielgo (RKS Family Active) i Malwiną Krzyczkowską (UKS Victoria Radzymin).

W rywalizacji drużynowej w Kobyłce triumfował TRW Cloudware Team, przed Komobike Scott i Absolute Bikes RedIngo Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Rowiccy, przed Struzikami i Surdykami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Klinika Rowerów).

Koniec wieńczył dzieło. W Kobyłce nastąpiła finałowa dekoracja uczestników Zimowego Poland Bike Marathon 2017. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Open na dystansie MAX zwyciężyli Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team) i Magdalena Kosko (Beat Bike Pro Relo Team). W klasyfikacji drużynowej triumfował Komobike Scott, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Rowerowy Squad Bike Team. Punktację rodzinną wygrali Surdykowie, przed Struzikami i Marcinkiewiczami.

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz siecią SklepRowerowy.pl.