Aktualności

LOTTO Poland Bike Marathon 2017

8 LIPCA. DEBIUT STARACHOWICKIEJ STRZAŁY!

Takiej imprezy w Starachowicach jeszcze nie było. W sobotę 8 lipca odbędzie się I Starachowicka Strzała, wyścigi dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich. Organizatorem tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon.

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, zostanie zlokalizowane przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach. To będzie kolarskie święto dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Kolarski peleton prowadzony przez Paradę Familijną przejedzie najpierw rundę honorową (6 km) ulicami Starachowic.

Wyścig na rowerach szosowych odbędzie się na dwóch dystansach: MAX (86 km) i MINI (69 km). Natomiast wyścig na rowerach górskich odbędzie się na trasie MTB (52 km). W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat.

I Starachowicka Strzała jest organizowana przez Poland Bike i Fundację Sport przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Starachowice, Powiatem Starachowickim i Hotelem Europa Starachowice Business & Spa.

Wyniki uzyskane w poszczególnych wyścigach I Starachowickiej Strzały (zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich) zostaną zaliczone do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017, podobnie jak rozgrywany dzień później (9 lipca) LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku.

BIURO ZAWODÓW

Starachowice (ul. Radomska 76a, Hotel Europa Starachowice Business & Spa) - 7 lipca (piątek) w godz. 15.00–18.00 oraz 8 lipca (sobota) w godz. 8.00-10.30

PROGRAM ZAWODÓW

8.00 - 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.35 – odprawa techniczna dla dystansów MAX, MINI i MTB
11.00 – start honorowy I Starachowickiej Strzały (UWAGA. Szyk Peletonu: Parada Familijna (6 km), MAX (86 km) i MINI (69 km), MTB (52 km). START HONOROWY. Przejazd wspólny (runda 6 km) ulicami miasta. START WYŚCIGU. Po przejechaniu rundy honorowej.
15.00 – dekoracja I Starachowickiej Strzały

Regulamin zawodów